XBMC oraz TuneIn na OUYA

XBMC oraz TuneIn na OUYA

Kolejny dzień nowości i wielkich zapowiedzi, dziś zespół OUYA poinformował o wprowadzeniu dwóch bardzo ciekawych usług dla przyszłych użytkowników konsoli z całego Świata – XBMC oraz TuneIn.

1. XBMC – czyli popularne centrum multimedialne. Zakres zastosowań jest ogromny, od zwykłego odtwarzacza filmów, muzyki czy fotografii z dysku, po nakładanie napisów, tworzenie list odtwarzania, pokazy slajdów. Do tego dochodzi możliwość połączenia z Siecią. Program oferuje również wiele dodatków, pozwalających dostosować jego wygląd czy też rozszerzyć funkcjonalność (np. odtwarzacz IPLA / TVN Player / WEEB.tv itp.).

2. TuneIn – również bardzo popularna aplikacja do słuchania radiostacji internetowych, w tym także z Polski (i to praktycznie wszystkie które mają streaming w Internecie, jak RMF, ZET, Eska, Polskie Radio 1,2,3…). Według nas aplikacja stanowi idealne dopełnienie XBMC.

Podsumowując powyższego newsa, można dojść do wniosku, że umieszczenie Androida w konsoli, było strzałem w dziesiątkę. Przystosowanie aplikacji do działania na OUYA, to już mała część całości prac dla deweloperów. W przypadku, gdyby producenci OUYA, podjęli się stworzenia własnej platformy, projekt bez dużego dofinansowania, raczej nie miałby prawa bytu.

 

Zostaw odpowiedź


× 3 = dwanaście