SuperGNES (emulator SNES) zawita na OUYA

SuperGNES (emulator SNES) zawita na OUYA

     Wraz z pojawieniem się konsoli OUYA, gracze z całego Świata dostrzegli w niej możliwość emulacji sprzętu, który lata świetności ma już dawno za sobą. Wśród nich wymieniają wszelkiej maści konsole Nintendo (oraz jej, bliżej znany rodakom, klon – Pegasus), a nawet PlayStation czy też szukają drugiego życia dla Dreamcasta. Można myśleć, po co, skoro jest tego cała masa na PC`ta, komórki i inne urządzenia. OUYA jednak, ma tę przewagę, że udostępnia taką możliwość jako konsola podłączona do TV, w dodatku bez większych problemów z konfiguracją. Szybko, bezproblemowo i wygodnie, nawet w opcji dla 4 graczy (np. Dreamcast, N64 itd.).

     Do tej pory były to tylko dyskusje. Dziś, osoby odpowiedzialne za SuperGNES (emulator SNES), potwierdziły na Twitterze, że ich produkt zadziała również na OUYA – liczymy na więcej szczegółów niebawem. Niecierpliwych odsyłamy do listy kompatybilnych gier, w które możecie się zaopatrzyć już teraz: http://www.supergnes.com/gamedb.aspx

OUYA snes emulator

     Prawdopodobnie, kwestią czasu jest to, jak prędko pojawią się kolejne emulatory na OUYA, ciekawe tylko, ile z nich, poznamy jeszcze przed samą premierą konsoli.

A na koniec, mała próbka gier z tytułowej konsoli: 

[ź] https://twitter.com/SuperGNES/status/255184872937771008

8 Komentarzy

 1. Wojt3k 10 października 2012 at 16:34 - Reply

  Fajna sprawa, choć bardziej czekam na Pegasusa… Tanki, Asterodis, Mario i inne, że jeszcze tyle trzeba czekać… :P

 2. Miiu 16 października 2012 at 21:49 - Reply

  Dreamcast i Nintendo 64 !
  Moje kochane konsole z dzieciństwa. Pytanie czy emulowane gry będą darmowe czy też będą płatne. Bo jeśli np Jet Set Radio z DC zostanie udostępnione za darmo na emulatorze to SEGA, która wypuściła odświeżoną wersję tej gry na Platformy elektronicznej dystrybucji (czyt. Steam, Xbox Live) nie będzie zadowolona z faktu, że gracze wolą kupić OUYA i grać za darmo niż zakupić ją na PC lub innej konsoli.
  Pozdrawiam Miiu

 3. OUYA Polska 17 października 2012 at 00:48 - Reply

  Póki co, należy pamiętać, że to mimo wszystko tylko rozważania przyszłych użytkowników, dotyczące tego, na ile konfiguracja sprzętowa teoretycznie może pozwolić. Jak to wszystko się skończy, nie wiadomo. Być może będzie oficjalny emulator dostępny w „sklepie” OUYA. Możliwe, że nie otrzyma takiego wsparcia i będzie tylko do wgrania na przerobionej konsoli. Ostatecznie może też taki nie powstać. Wszystko pewnie zależy jak w przypadku gier od popularności konsoli.

  Sam na szczęście trzymam jeszcze do dziś DC pod telewizorem, bo nie wiem dlaczego ale z tej konsoli odczuwam najwięcej przyjemności z gier. Crazy Taxi na DC mogę grać godzinami, na PC nawet 5 minut nie usiedzę.

  Mam nadzieję, że OUYA przyniesie właśnie, takie same doświadczenia z gier. Niekoniecznie na emulatorach, ale też i z gier, robionych specjalnie na nią. :)

 4. Miiu 17 października 2012 at 10:20 - Reply

  Byłbym skłonny zapłacić za klasyki z innych platform i mieć je w jednym miejscu, na jednej konsoli. Świetna idea ! Tylko, że w tedy twórcy tych gier i wydawcy musieliby dogadać się z „OUYA”. Tak jak to zrobiło Nintendo na swojej konsoli Wii.
  Wielkie „N” jest w lepszym położeniu gdyż sprzedaje SWOJE klasyki a nie cudze. Miejmy nadzieję, że w ogóle pojawią się emulatory i możliwość grania w starsze produkcje :)

 5. OUYA Polska 17 października 2012 at 13:00 - Reply

  Właśnie dlatego tak cieszy emulator SNES, który w sumie jest chyba najprostszy do stworzenia i zoptymalizowania pod OUYA, ale widać, że coś się dzieje.
  Tak jak napisałeś z Nintendo może być problem, ale SEGA w sumie dlaczego nie.
  Inna sprawa, że los OUYA leży w rękach ludzi, tych grających, jak również tych tworzących na nią różne aplikacje. Fakt otwartej konsoli, może przynieść ciekawe rozwiązania.

 6. Miiu 17 października 2012 at 20:09 - Reply

  SEGA nie ma już swojej głównej, docelowej platformy na którą mogła by tworzyć swoje, własne gry. Uważam, że OUYA to świetne rozwiązanie na wypuszczanie odświeżonych wersji starszych gier. App Store pokazało, że nawet gra kosztująca 0,99$ jest wstanie osiągnąć niewyobrażalne wyniki. Nie wspomnę o tworzeniu nowych gier na tą platformę :)
  Drogi Adminie „OUYA Polska” uważam, że to co nas przekonało do gier od SEGI na „Makaronie” to typowe arcadowe klimaty. Crazy Taxi, JSR, Space Channel 5 i wiele świetnych bijatyk począwszy od Street Fighter III: 3rd Strike a skończywszy na SoulCaliburze. Modlę się aby OUYA poszła w tym kierunku ! Użytkownik ma się świetnie bawić, odstresować i godnie użytkować ten sprzęt. Uwielbiasz miodną grafikę i skomplikowaną mechanikę? Wybierz Xboxa lub Playstation. Nie ma tu miejsca na żaden ‚hate’.
  Jest duży wybór i ja wybieram OUYA.
  Amen

 7. Daro 21 października 2012 at 14:32 - Reply

  Rzecz jasna to wszystko co będzie na Ouya będzie darmowe nawet ten ,,emulator” . no ewentualnie w większych produkcjach będą mikro transakcje . Zgadza się to co napisałem ?

 8. OUYA Polska 21 października 2012 at 18:59 - Reply

  OUYA to otwarta konsola, więc można ją porównać w jakiś sposób do PC`ta. Oczywiście, każda gra MUSI być w jakiś sposób darmowa-grywalna, chociażby
  1 level. Choć z założenia raczej chcą skupić się na grach free-to-play (ale nie pay-to-win), gdzie przykładowo jakieś przedmioty będzie można dokupić, ale ich funkcja bardziej pozwoli wyróżnić się na tle innych graczy niż dać przewagę w rozgrywce (przykładowo można zobazyć: Team Fortress 2).

  Prócz tego będzie również dużo produkcji darmowych jak w Androidzie, czy na komputerach PC. Ostatecznie to, czy ktoś będzie chciał za to pieniądze, będzie w gestii twórcy gry/aplikacji. Patrząc po Androidzie, emulatory raczej będą darmowe. Choć sam osobiście skłaniałbym się ku niskim cenom 1-10USD, w zamian za dopieszczony produkt.

Zostaw odpowiedź


sześć × 9 =