Problemy OnLive – zwolnienia, wniosek o upadłość i lepsze jutro?

Problemy OnLive – zwolnienia, wniosek o upadłość i lepsze jutro?

Przeglądając najnowsze wiadomości dotyczące konsoli OUYA, od wczoraj najgłośniej jest o usłudze OnLive. Plotki mówią o zwolnieniach pracowników, jak i ogłoszeniu upadłości przez firmę (choć nie do końca, bo bardziej mowa o czymś w rodzaju cesji). Ostatecznie można z nich wyczytać, że całe zamieszanie jest związane z przejęciem firmy przez nowego właściciela. Większość zwolnionych osób powinno znaleźć pracę w swoim biurze ponownie, choć już w ramach innej spółki.

Wierząc plotkom całe zamieszanie było planowane w tajemnicy już od dłuższego czasu i służyło przejęciu firmy. Sama usług nadal działa bez zarzutu i tak powinno pozostać, szczególnie patrząc na ogłoszoną też niedawno współpracę z „GoogleTV”. Nie powinno to tez wpłynąć negatywnie na uruchomienie usługi OnLive dla wyczekiwanej niecierpliwie konsoli OUYA.

Mimo wszystko na oficjalne wyjaśnienie całej sytuacji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, wydaje się jednak, że bez względu na to co się wydarzy, nie powinno to mieć większego wpływu na samą usługę, a może nawet przyspieszy jej rozwój.

[ź] Kotaku.com, TheNextWeb.com

Zostaw odpowiedź


9 − trzy =