Premiera!

Premiera!

Dziś długo wyczekiwana premiera i już na starcie czekał na nas gotowy update. Choć dość prędko, bo ostatni był 18 czerwca. Większość jednak zna konsolę z recenzji które powstały przed tym czasem. Przejdźmy więc do tego co się zmieniło:

1. Konsolę można uruchomić i wyłączyć przy użyciu pad`a
Przez wielu cecha traktowana jako nie do naprawienia. Twórcom się udało i chwała im za to :)

gry-ouya

2. Nowe sortowanie gier w discover i brak spowolnień w menu
Aktualna prezentacja gier w „sklepie” OUYA wygląda i działa znacznie lepiej niż poprzednio. Użytkownikom iOS`a ten układ może wydawać się nieco podobny do znanego z AppStore. Miniaturki ładują się aktualnie bez problemu, i jedynie delikatne spowolnienie można zauważyć przy pionowym przechodzeniu między kategoriami.

3. Pobieranie gier i instalacja w tle
Również ten element został poprawiony, aktualnie każda gra zostaje pobrana i zainstalowana w tle. Co więcej możemy stworzyć kolejkę pobrań, więc bez problemu można dodać kilka gier, a w międzyczasie zająć się czymś innym na konsoli. Ogromny plus, ponieważ na pewno zwiększy to ilość instalacji i testowanych aplikacji.

4. Informacja o aktualizacji gier i wykonanie jej jednym przyciskiem
W ostatniej recenzji wspominałem o problemie z aktualizacją aplikacji, gdzie trzeba było wykonywać ją ręcznie, a dodatkowo nie byliśmy o tym informowani. Aktualnie jest to zmienione i zanim uruchomimy grę, ta pobierze nową wersję o ile jest taka potrzeba. Wszystkie takie aplikacje mają znak „strzałki” w prawym górnym rogu.

5. Poprawiono zamykanie aplikacji (już nic nie zostaje w tle)

swat-game

6. Wiele innych mniejszych zmian, jak usunięcie zbędnych menu, zmiana koloru tła, zmiana wyświetlania grafik z gier itd.
Trzeba przyznać, że zmiany wyglądają bardzo dobrze. Wiele osób nie wierzyło, że da się tyle rzeczy poprawić w przeciągu niecałego miesiąca. Choć trzeba przyznać, że jeszcze nie wszystko może działać idealnie. Jednak system wygląda na wstępnie gotowy, by pokazać się szerszemu gronu.

Co jeszcze ciekawego dziś mogliśmy zobaczyć?

towerfallTowerFall – killer app?
I tak i nie. Gra jest doskonała, o ile mamy co najmniej dwóch znajomych w pobliżu. 1 vs 1 względnie też przejdzie, ale dla pojedynczego gracza trudno szukać dłuższej rozrywki. Chyba, że w kolejnej aktualizacji pojawią się bot`y i/lub gra online. Problemem też może być najwyższa jak dotąd cena 14,99 USD (do tej pory udało się to tylko FFIII) – w stosunku do innych gier, które mieszczą się między 0,99-4,99USD to dużo. Z drugiej strony dostajemy niesamowicie grywalny tytuł, doskonale dopracowany graficznie i dźwiękowo. Jak widać konsola ma spory potencjał, a niezależni twórcy ogromny talent – to jeszcze nie wszystko, w najbliższym czasie ma pojawić się jeszcze więcej smakołyków.

giftcard-ouyaGiftcardy
W niektórych sklepach dostępne są kody doładowujące konto na OUYA (tak, by nie korzystać z kart kredytowych). Trzeba przyznać, że to duży ukłon ze strony twórców, którzy zapowiadali taką funkcjonalność dopiero w okolicach grudnia. Czekamy jeszcze na możliwość używania kodów na same gry, a nie wyłącznie karty pre-paid.

Emulatory
Dobrych gier na OUYA jest obecnie kilkanaście. Dlatego wiele osób pyta jak wygląda sytuacja z emulacją. W tej chwili dostępne urządzenia to:
Atari 2600, C64, GBA, GBC, MSX/ColecoVision, N64 [Mupen64Plus], NDS, NEOGEO, NEOGEO Pocket, NES [EMUya], PCE, PSone [FPse], Sega Genesis/Mega Drive
Wszystkich jeszcze nie testowałem, jednak te najważniejsze działają z większością tytułów co najmniej dobrze.

A jak OUYA przeżyło dzień premiery?
Od rana wejście na serwis twórców wiązało się z lekkimi opóźnieniami. W oddziałach Amazonu zabrakło konsoli. W sieci Target po kilku godzinach również wyczerpały się zapasy sklepu online. W pozostałych jeszcze zostało, jednak trudno powiedzieć ile. Cieszy fakt, że OUYA spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem. Aktualnie najważniejsze będą najbliższe dni i opinie nowych nabywców. Choć te pierwsze są całkiem pozytywne!

Co jeszcze wymaga poprawy?
O ile konsola i system są produktem względnie gotowym, niestety suport OUYA ma ręce pełne pracy. Przekłada się to na małą jego dostępność, a tym samym negatywne opinie osób, które konsoli jeszcze nie otrzymały lub nie mogą poradzić sobie z ewentualną jej obsługą. Zostaje mieć nadzieję, że wszystko szybko wróci do normy.

Zostaw odpowiedź


3 × jeden =