Pierwsze spojrzenie na niezależne gry OUYA (cz.1)

Pierwsze spojrzenie na niezależne gry OUYA (cz.1)

Konkurs CREATE trwa w najlepsze, a w międzyczasie twórcy, chcąc pozyskać jak największą grupę fanów swoich gier, publikują na bieżąco materiały z postępów w pracach. Nie tylko po to, by poznać ich zdanie i nabrać jeszcze większej motywacji do pracy. Starają się też o publiczność zainteresowaną rozwojem projektu. Kto na bieżąco czyta newsy, ten wie, że jest to jedna z dróg prowadzących do zwycięstwa w rywalizacji. Jednocześnie, dociekliwi gracze mogą już teraz poznać wiele z prototypów gier, stworzonych głównie przez niezależne studia, a nawet pojedyncze osoby. Poniżej kilka ciekawszych propozycji:

3D Space Runner
O tej grze pisaliśmy już przy okazji poprzedniego konkursu
Poniżej natomiast możecie zobaczyć, jak daleko naprzód posunęły się prace:

The Little Crane That Could
Kto lubi wirtualne zabawy ciężkim sprzętem? Według statystyk gry, miliony osób, które uruchomiły ją na swoich urządzeniach mobilnych. Grzechem byłoby, nie wydać jej, również dla OUYA. Jak zaznacza autor projektu, jest zaskoczony możliwościami układu Tegra 3, ponieważ bez problemu radzi sobie z grą w pełnej rozdzielczości 1920×1080, uzyskując około 50 FPS. Niecierpliwie czekamy jak powitają ten tytuł gracze, w połączeniu z padem wydaje się być bardzo interesujący.

Grid Racer
Jest to projekt wzorowany na grze Tron (tej leciwej), którą mogą kojarzyć starsi gracze. Choć zapewne i mniej wiekowi po samym screenie domyślą się jakie zasady w niej panują, ponieważ doczekała się wielu odsłon, chociażby w technologii flash. Niestety, autor póki co prezentuje tylko screen koncepcji, ale jesteśmy dobrej myśli.
OUYA Grid Racer[autor] hotzenplotz

Dragon Maze
Czas powrócić do produkcji w trzech wymiarach. Część przyszłych właścicieli OUYA na pewno ucieszy fakt, że nie zapomniano również o dzieciach. Przynajmniej tak na pierwszy rzut oka, przedstawia się platformówka studia FelineArts. Choć jak to z takimi grami bywa, mimo ich przeznaczenia, wciągną
i dorosłego. ;)
Poniżej wczesna wersja alfa:


Beast Boxing Turbo
Gra, która zamyka dzisiejsze zestawienie, na pewno pojawi się na OUYA wraz z premierą konsoli. Niecierpliwi już teraz mogą kupić wersję MAC/PC (lub pobrać demo) na stronie twórców, choć chyba warto poczekać i zmierzyć się z przeciwnikiem za pomocą pad`a – jeszcze tylko dwa miesiące ;)

Zostaw odpowiedź


× sześć = 42