OUYA – trafi do sklepów 4 czerwca, znani są również dystrybutorzy US

OUYA – trafi do sklepów 4 czerwca, znani są również dystrybutorzy US

W ostatnim czasie, w Internecie krąży co raz więcej plotek na temat możliwych dystrybutorów oraz sieci sklepów, zainteresowanych sprzedażą konsoli. Dziś zespół OUYA oficjalnie poinformował o czterech największych z nich, skupionych na rynku amerykańskim: Amazon, Best Buy, Target oraz GameStop. Przeglądając strony powyższych sklepów, można poznać datę premiery, która jest wyznaczona na 4 czerwca, co wydaje się być bardzo realnym terminem. Niestety, wraz z pojawieniem się ofert przedsprzedaży w sklepach, zniknęła możliwość zamówienia pre-orderu z datą dostarczenia na kwiecień. Również nieznacznie wzrosła cena konsoli o 0,99 USD, jak i też samego (dodatkowego) pad`a, choć tu zmiana jest duża i zamiast 30 dolarów, przyjdzie zapłacić niecałe 50USD. Co ciekawe, oznaczałoby to, że koszt samej konsoli bez kontrolera oraz wszystkich dodatków (jak przewody, zasilacz itp.), jest znacznie niższy niż pad`a do niej.

Wciąż nie wiadomo, jak wygląda sytuacja na rynku UE, co prawda nie powinno być problemu z zamówieniem konsoli ze Stanów, jednak takie rozwiązanie nie jest dla wszystkich satysfakcjonujące. Prawdopodobnie, w tym wypadku trwają jeszcze rozmowy, ponieważ Amazon oraz GameStop, posiadają swoje europejskie oddziały, być może do gry wejdzie jeszcze jakaś duża sieć. Póki co, pozostaje niecierpliwie czekać.

Trzeba przyznać, że ekipa OUYA od dnia rozpoczęcia akcji w serwisie Kickstarter, nie próżnuje. Liczne, akcje, spotkania, kontakty biznesowe owocują co raz lepszym obrazem przyszłości konsoli. Dostępność w dużych sieciach sklepów internetowych, jak również i stacjonarnych, może być dobrym sposobem dotarcia do jeszcze niezorientowanego w temacie klienta.
ouya-kolory

Zmiany w konsoli?

Wygląda na to, że w finalnej wersji konsoli, podobnie jak w dev-kitach, prócz standardowego portu USB 2.0, otrzymamy również port MicroUSB, dzięki któremu bez problemu połączymy konsolę z komputerem PC. Prawdopodobnie, przy użyciu adaptera, będzie można również rozszerzyć funkcjonalność (np. o standardowy port USB) jak w przypadku niektórych smartfonów z Androidem.

Kolejna zmiana, to kolor obudowy konsoli oraz pada, we wcześniejszych wersjach był on zdecydowanie jaśniejszy. Choć nie możemy jeszcze określić, czy zmiana nie dotyczy również standardowych wersji zamówionych wcześniej, bezpośrednio na stronie OUYA.

5 Komentarzy

 1. BlueMonster3000 5 lutego 2013 at 22:39 - Reply

  Znaczy ten port microUSB będzie OTG?

 2. Corle1 5 lutego 2013 at 23:04 - Reply

  Jest duża szansa, że tak. :)

 3. Tomecek 6 lutego 2013 at 13:08 - Reply

  Jak zamówiłem konsolę na Kickstarterze, to rozumiem, że otrzymam ją w marcu?

  • Corle1 6 lutego 2013 at 14:12 - Reply

   Oczywiście, może być mały poślizg, ale na chwilę obecną zespół OUYA potwierdza Kickstarterowy termin – marzec (pewnie pod koniec), i późniejszych pre-orderów na kwiecień. Dopiero zamówienia złożone od wczoraj, będą dostarczane na czerwiec.

 4. BlueMonster3000 6 lutego 2013 at 18:50 - Reply

  http://shop.ouya.tv/products/ouya-console

  Przydało by się napisać, że będzie slot na tradycyjne paluszki AA.

Zostaw odpowiedź


6 − sześć =