OUYA – pierwsze gry uruchomione

OUYA – pierwsze gry uruchomione

Ostatnie dev-konsole docierają do swoich właścicieli. Część z osób, które kurier odwiedził wcześniej, właśnie bawi się w najlepsze i pokazuje pierwsze uruchomione gry na OUYA. Co prawda większość z nich jeszcze bez wsparcia dla pad`a, jednak jest to kwestia kilku najbliższych dni, kiedy to zobaczymy w pełni dostosowane do OUYA produkcje.

1. Na początek chyba najlepiej aktualnie prezentujący się tytuł, dodatkowo ze wsparciem dla kontrolera – Roasty Rooster:

2. Następnie próby uruchomienia innych gier na silniku Unity3D [Banzai Blowfish] oraz Corona SDK [Zombie dash game] (niestety w tym, wypadku z problemami) ze studia RedPiston:

3. Legacy of Barubash – pierwsze testy:

4. Na koniec gra, która prawdopodobnie jako pierwsza została publicznie uruchomiona na OUYA, podczas sesji live twórcy, jeszcze 28 grudnia – Deadly Dungeons:

Podsumowując, najbardziej cieszy fakt, że osoby piszące gry pod Androida, bez większego problemu potrafiły przenieść swoje produkcję na konsolę. Co więcej, wynika z tego, że do napisania nowych gier nie trzeba specjalnie dużo więcej nauki – co też było głównym zamiarem autorów projektu OUYA. Pozostaje więc tylko czekać na pierwsze dedykowane tytuły.

Dla wytrwałych mały bonus – jak radzi sobie OUYA z emulatorem N64 (jeszcze w wersji czysto z Androida):

1 Komentarz

  1. BlueMonster3000 5 stycznia 2013 at 11:13 - Reply

    Nareszcie – już nie mogę doczekać się premiery.

Zostaw odpowiedź


7 × dwa =