OUYA nadchodzi – oficjalny news nr19 dot. premiery oraz gier

OUYA nadchodzi – oficjalny news nr19 dot. premiery oraz gier

Pierwsze konsole dla osób, które zamówiły je na Kickstarterze, powinny być wysłane już (albo i dopiero) 28 marca. Każda z tych osób otrzyma numer przesyłki na swojego maila. Ze względu na ogromną ilość zamówionych konsoli, termin ostatecznego dostarczenia, może się nieco wydłużyć, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość.

Gry! Gry! Gry!!!

Ostatnio w Internecie krążą głosy wielu sceptyków, którzy nie widzą dla konsoli ciekawych produkcji. Zespół OUYA uchylił dziś rąbka tajemnicy, z której dowiadujemy się że konsola już niebawem dostanie swój „exclusive”. Prace nad nim poprowadzi zespół Airtight Games, z Kim Swift na czele (projektantka gier, znana z takich tytułów jak Portal (2), Left 4 Dead (2), a także Conundrum Quantum). Coś więcej na temat tej produkcji, przyjdzie nam dowiedzieć się niebawem.

W kolejce z wielkim tytułem ustawione jest również studio Minority Media (warto zobaczyć chociażby ich trailer z gry Papo&Yo), które ma zaserwować jeszcze na jesień tego roku, nową grę przygodowo-logiczną, wykorzystującą w rozgrywce również touchpad.

Dla osób, które kiedykolwiek słyszały, a najlepiej grały w takie tytuły jak Killing Floor, czy Red Orchestra 2, zespół OUYA ma również dobre wieści. Twórcy z Tripwire Interactive postanowili wydać „The Ball” na konsolę z Androidem jeszcze w marcu. Do tego pracują również nad innym tytułem – exclusivem dla konsoli, choć dokładniejsze informacje na ten temat owiane są tajemnicą. 

Ostatnią grą zaprezentowaną w newsie jest nowy action-RPG nad którym pracuje studio nWay, a mowa o ChronoBlade, która powinna zapewnić masę dobrej zabawy na dużym ekranie.

Prócz tego, oczywiście na OUYA pojawią się gry, które wygrały w konkursie CREATE, więc na pewno na brak ciekawych tytułów nie można narzekać. Co więcej, wszystkich tu nie wymienili, jednak postaram nadrobić się te zaległości w ramach polskiego serwisu już niebawem. ;)

Kellee Santiago dołącza do zespołu OUYA

Jeżeli nic nie mówi Wam nazwisko Santiago, to jak najprędzej powinniście odnieść się do jednej z bardziej zaskakujących gier zeszłego roku „Journey”, studia thatgamecompaty, którego Kellee była współzałożycielką. Co więcej jej wkład w rozwój powyższego tytułu był podobno ogromny. Jakiś czas temu Kellee opuściła studio, by rozpocząć nową „podróż” w życiu. Jak się okazuje, jednym z jej nowych zadań będzie stanowisko „Developer Relations” w OUYA, na którym głównym zadaniem będzie kontakt z twórcami gier, a także zarządzanie treścią w „markecie OUYA” (według informacji z jej profilu na LinkedIn). Jakby nie patrzeć, nowa rola, mocno pokrywa się z jej udziałem w Indie Fund i na pewno zaowocuje to ciekawymi, niezależnymi produkcjami wydanymi na konsolę.

Myślę, że informacja o nowych grach, a także współpracy z takimi osobistościami jak Kellee, wystarczająco osłodzi fakt dłuższego wyczekiwania na konsolę.

[ź] Ouya.tv

Zostaw odpowiedź


7 − cztery =