OnLive na OUYA!

OnLive na OUYA!

Sytuacja była do przewidzenia, a potwierdzenie tych przypuszczeń ucieszy wszystkich fanów OUYA. Usługa OnLive, będzie dostępna od pierwszego dnia wypuszczenia konsoli na rynek.

Czym jest OnLive?
W skrócie to usługa oferująca granie w najbardziej znane tytuły gier (w tym nowości), nawet na słabym sprzęcie. Jest to możliwe, dzięki wykonywanym obliczeniom po stronie serwerów OnLive, do nas dociera jedynie obraz w formacie 720p. Więc do obsługi OnLive, jest potrzebne łącze minimum 3MBit oraz „maszynka” potrafiąca płynnie wyświetlić format filmu HD, a z tym OUYA poradzi sobie bez problemu.

Tak więc wszystkim sceptykom, którzy mogli narzekać, że next-geny zaoferują lepszą grafikę, w tej chwili OUYA utarła nosa. My jednak traktujemy usługę jako dodatek i czekamy na dedykowane gry dla konsoli, w których nie grafika, a grywalność będzie stanowiła główny atut miodności.

OnLive w OUYA to dla Polski jeszcze półmetek radości, ale…
Usługa ta, jest dostępna na chwile obecną tylko za Wielką Wodą i korzystanie z niej do tej pory było dość niewygodne ze względu na pingi oraz na brak oficjalnego wsparcia w naszym kraju. Jednak sytuacja pomału ulega poprawie, już niedługo OnLive zagości w Belgii, co powinno w znacznym stopniu poprawić problem opóźnienia. Więc kto dobrze pokombinuje, zagra w największe hity jeszcze w dniu premiery OUYA. Dla wygodnych pozostaje czekać, aż usługa zostanie rozszerzona na kolejne kraje Europy. Prawdopodobnie już niedługo. :)

OUYA Onlive

Zostaw odpowiedź


dziewięć − = 6