Międzynarodowa sieć sklepów GameStop zainteresowana dystrybucją OUYA

Międzynarodowa sieć sklepów GameStop zainteresowana dystrybucją OUYA

Jednym ze sporych problemów, z jakimi przyjdzie się zmierzyć twórcom OUYA, jest dystrybucja konsoli w sklepach stacjonarnych, a tym samym dotarcie do użytkowników, którzy niekoniecznie słyszeli o niej w Internecie lub po prostu nie lubią zakupów online. Być może, już niedługo znajdzie się rozwiązanie tego problemu.

Jak można przeczytać w portalu Joystic podczas wywiadu z dyrektorem generalnym firmy GameStop:

„W przyszłości będziemy częścią uruchomienia każdej konsoli” – powiedział dziś rano J.Paul Raines, zapytany przez portal Joystiq, o zainteresowanie sprzedażą konsoli Ouya w należącej do niego sieci sklepów GameStop.

Choć jasnym było, że firma jeszcze nie wyda oficjalnego oświadczenia w sprawie ewentualnej dystrybucji nowej konsoli z systemem Android, właściciel GameStop jest do niej bardzo pozytywnie nastawiony: „Ouya jest świetna. Jesteśmy zachwyceni urządzeniami typu open-source”.

Raines wskazuje również na podobieństwo konsoli do tabletu Google Nexus 7, który GameStop ma obecnie w sprzedaży. Podczas rozmowy włączył go, a następnie uruchomił grę Dead Trigger, po czym powiedział: „To co się aktualnie dzieje jest niesamowite: patrząc na moc układów typu Tegra 3, czy x86 w przyszłych tabletach Windows, mamy procesor oraz układ graficzny, oferujące naprawdę zachwycające możliwości!”

„Gry będą opracowywane pod te urządzenia, więc będziecie mogli zobaczyć w najbliższym czasie coraz więcej produktów typu open-source, a my będziemy w samym centrum tego wszystkiego”.

Informacja wywołała skrajne reakcje ze strony przyszłych użytkowników OUYA. Przede wszystkim negatywnie odnosili się do komercyjnego charakteru firmy GameStop, co wywołuje obawy przed ewentualnym zwiększeniem ceny końcowej konsoli lub instalacji dodatkowego software. Również niepokoi ich możliwość handlu przez GameStop kodami do niektórych gier lub ich dodatków, gdzie cena wzrosłaby o prowizję sprzedawcy. Zwolennicy takiego rozwiązania, widzą w nim możliwość ekspansji konsoli na szerszy rynek, tym samym zwiększenie liczby użytkowników, co ostatecznie przełoży się na ilość i jakość tytułów wychodzących na OUYA. Jako, że sieć GameStop działa również na rynku UE, być może sama dostępność konsoli poza Stanami byłaby znacznie większa.

[ź] http://www.joystiq.com/2012/09/06/gamestop-interested-in-ouya/

2 Komentarzy

  1. Piotr 12 września 2012 at 14:56 - Reply

    Z tego co widzę to GameStop prócz USA i Kanady, ma swoje oddziały w takich państwach jak: Australia, Austria, Finlandia, Francja, Hiszpania, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Portugalia, Puerto Rico, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy.

    Więc dla nas chyba lepiej jakby to się udało, bo z zamówieniem byłoby dużo prościej. Pytanie tylko o ile cena by wzrosła ? 149USD? Co do gier to nie wiem jakby to do końca pogodzili z „Marketem OUYA”, chociaż chyba na Xboxie, coś takiego funkcjonuje przy niektórych grach.

  2. Technik mechanik 12 września 2012 at 17:09 - Reply

    z tego co widzę domenę pl mają wykupiona już od 2003 roku. Szkoda tylko że raczej u nas do marca się jeszcze raczej nie pojawią :(

Zostaw odpowiedź


cztery − 1 =