Mercenary Kings – również dla OUYA

Mercenary Kings – również dla OUYA

Mimo, że news do najświeższych nie należy, warto jednak o samej grze wspomnieć, ponieważ może okazać się dużym hitem już w pierwszych miesiącach istnienia OUYA.
Mercenary Kings – to klasyczna dwuwymiarowa „strzelanka” kojarząca się z serią Metal Slug, choć jeżeli komuś ten tytuł nic nie mówi, powinien szukać czegoś w stylu gry Contra, tyle że znacznie bardziej żywej i rozbudowanej. Zresztą trailer pokaże wszystko:

To czym tytuł ma się wyróżniać od mu podobnych, to możliwości tworzenia i rozbudowy (craftingu) broni oraz pancerza, wykorzystując elementy upuszczone przez przeciwników lub znalezione na planszy. Prócz kampanii jednoosobowej zostanie również wprowadzony tryb kooperacyjny umożliwiający rozrywkę do 4 graczy jednocześnie.

Mercenary Kings i OUYA – czy to ma sens?
Decyzja o stworzeniu wersji gry również dla konsoli OUYA jest bardzo odważna ze strony autorów i wydawać by się mogło, że wręcz lekkomyślna. Jednak ostatecznie to połączenie może okazać się znacznie lepsze niż wersja dla PC. Jeżeli OUYA odniesie sukces, gra na samym początku może być jednym z ciekawszych tytułów oferujących tryb kooperacyjny dla 4 graczy (a tym samym chętnie kupowanych). Sama rozgrywka na dużym ekranie wydaje się być również znacznie przyjemniejsza, niż przed monitorem. Wygląda więc na to, że konsole to bardziej naturalne środowisko tego typu produkcji. Dla twórców gry, mających niewielkie możliwości finansowe, OUYA wraz z darmowymi narzędziami oraz przyjaznym podejściem do deweloperów, oferuje najkorzystniejsze rozwiązanie wśród liderów rynku konsolowego, jednak na obecnym etapie nie bez ryzyka. Ostatecznie samo wydanie gry w wersji tylko dla PC oraz OUYA, może przynieść również duże korzyści dla samej konsoli.

Każda osoba finansująca projekt już teraz, powinna otrzymać specjalny kod umożliwiający instalację gry również na OUYA, zaraz po premierze wersji dla tej konsoli. Chętny na przedpremierowy zakup? Czasu zostało niewiele, bo już tylko kilkanaście godzin akcji na Kickstarterze.

[ź] http://www.kickstarter.com/projects/322438897/mercenary-kings

Zostaw odpowiedź


6 − jeden =