Konkurs CREATE zakończony – poznajmy zwycięzców

Konkurs CREATE zakończony – poznajmy zwycięzców

Przez ostatnie tygodnie, świat OUYA, prócz wystąpień twórców na dziesiątkach spotkań, żył głównie konkursem CREATE. Wraz z całą akcją, fani konsoli, rozglądali się z przeciekami na temat gier niezależnych twórców, którzy zgłosili chęć udziału w walce o cenne nagrody. Właśnie poznaliśmy 7 z 166, które pokonały konkurentów w swoich kategoriach i prawdopodobnie pojawią się na OUYA już niebawem.

A oto wyróżnienia, tytuły i nagrody:

CREATE Grand Prize
Tytuł: Stragne Happenings on Murder Island
Producent: FreeLives
Nagroda: 20000 USD (+5000USD bonus)
Gra o której już pisaliśmy i przewidywaliśmy podium. Kto by pomyślał, że będzie to najwyższe miejsce. Niecierpliwie czekamy na finałowy produkt.

„Most Surprising” Award
Tytuł: Television
Producent: Laboratory Games LLC
Nagroda: 5000 USD (+1000USD bonus)
Największe zaskoczenie konkursu, oraz spory kredyt zaufania ze strony jury. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele osób pilnie obserwuje projekt z nadziejami na coś wyjątkowego i niespotykanego.

„Four Bright Buttons and Two Joysticks” Award
Tytuł: Bombball
Producent: E McNeill
Nagroda: 5000 USD (+1000USD bonus)
Połączenie Cymbergaja z Haxballem plus dodatkowe urozmaicenia na „boisku”? Jak najbardziej, szczególnie w zabawie dla dwóch graczy.

„Most Immersive” Award
Tytuł: Whispering Willows
Producent: Night Light Interactive
Nagroda: 5000 USD (+1000USD bonus)
Wyróżnienie to było przeznaczone dla gry, która ma prawo zaistnieć tylko na dużym ekranie. Czy tak jest w tym wypadku? Może nie do końca i przy odrobinie zmiany interfejsu możliwa byłaby zabawa również na tabecie,  jednak nikomu chyba specjalnie to nie przeszkadza, szczególnie jeżeli przekłada się to na całkiem obiecujący, rozbudowany tytuł.

„Pop Your Eyes Out” Award
Tytuł: Pipnis
Producent: Santa Ragione
Nagroda: 5000 USD (+1000USD bonus)
Wielu oczekiwało po tytule z tym wyróżnieniem niesamowitej grafiki 3D, gdzie najbliżej tego byłoby Operation Giant. Ostatecznie jury zdecydowało, że ma to być gra, która zapewnia pewne wizualne doznania, niekoniecznie z punktu szczegółowości tekstur czy modeli. W sumie, może to wyjść na dobre.

„Best Couch with Friends” Award
Tytuł: 2D Cube Zombie Platformer
Producent: Molinware
Nagroda: 5000 USD (+1000USD bonus)
Nasz (mocno wyczekiwany) typ, jeżeli chodzi o zabawę do 4 graczy. Twórcy zakładali wydać grę, nawet jeżeliby nie wygrała w konkursie. Jednak chyba nikt nie pogardzi dodatkowymi tysiącami dolarów w kieszeni.

Best Game Created Using the Unity Engine
Tytuł: Stikbold
Producent: Stikbold
Nagroda: 2500 USD + licencja Unity Pro
Inspiracja do stworzenia tej gry, była prawdopodobnie zabawa w dwa ognie. Jednak końcowy efekt trochę różni się od rozgrywek z młodych lat. Ostatecznie tytuł został nagrodzony z punktu wykorzystania silnika Unity, znów tu prawdopodobnie o nagrodę otarło się Operation Giant. Jednak z perspektywy produktu, któremu bliżej ukończeniu i wydaniu na OUYA, Stikbold wydaje się być już prawie gotowym na premierę konsoli.

Trzeba przyznać, że konkurs przyniósł ciekawe tytuły, więc sama akcja zakończyła się sukcesem. W najbliższym czasie pozostaje nam chyba już jedynie czekać na pierwsze konsole w rękach graczy. :)

3 Komentarzy

  1. BlueMonster3000 20 lutego 2013 at 22:44 - Reply

    Niema tej gry á la portal? O_o

Zostaw odpowiedź


− jeden = 4