Kolejne 4 konsole rozdane – Kid Electro, Syder Arcade, MechKnight Chronicles, Space Runner

Kolejne 4 konsole rozdane – Kid Electro, Syder Arcade, MechKnight Chronicles, Space Runner

Konkurs OUYA (w którym można wygrać dev-zestawy dla twórców gier) dobiegł już do półmetka. Przez ostatnie 4 dni, wśród szczęśliwców znaleźli się autorzy poszczególnych tytułów:

Dzień 2 – MechKnight Chronicles
Gra tworzona przez młode studio Dinosaur Entertainment, nie zdobyła jeszcze sporej popularności w Internecie. Jednak jak na świeżo upieczonych deweloperów, zapowiada się bardzo ładnie graficznie i na pierwszy rzut oka, również bardzo grywalnie. Choć co do tego drugiego, przyjdzie nam ocenić dopiero po premierze.
Concept trailer: 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tematem tworzenia modeli postaci i świata z gry, oraz dodatkowymi informacjami na temat etapów jej powstawania, powinien odwiedzić poniższy adres:
http://www.polycount.com/forum/showthread.php?t=102325
Strona projektu: http://mechknightgame.com

Dzień 3 – Syder Arcade
Tytuł, przy którym, naszej ekipy pociekła ślinka na samą myśl o powrocie do klasyki gatunku. Dodatkowo, jest to najbardziej zaawansowany w pracach projekt, ze wszystkich do tej pory nagrodzonych. Więc, nie powinno być problemu z jej dostępnością podczas premiery konsoli. Niecierpliwie czekamy, a póki co musimy zadowolić się wersją na komputery PC.
Trailer: 

Strona projektu: http://www.studioevil.com/games/syder-arcade/

Dzień 4 – Kid Electro
Produkcja, której nie byliśmy w stanie przypisać do jakiegoś typowego gatunku. Powiedzmy, że będzie to połączenie gry logicznej, ze zręcznościową. Spośród wszystkich projektów, ten „cieszy się” najmniejszą popularnością. Jest to jednak jego zaleta, ponieważ sama koncepcja gry dzięki swojej nietypowości, może wnieść trochę nowości do rozgrywki.
Wersja Alfa: 

Dzień 5 – Space Runner
Piąta produkcja, która zakwalifikowała się do darmowej konsoli, jest tworzona przez dwuosobowe studio „Hypercane Studios”. Projekt jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju, choć autorzy planują wyrobić się z finalną wersją do premiery konsoli. To co wyróżnią tą produkcję w stosunku do innych podobnych, to przede wszystkim kreator poziomu.
Bardzo wczesny trailer z gry: 

Strona projektu: http://www.hypercanestudios.com/

Na koniec…
Podsumowując, kluczem do serca ekipy OUYA jest ciekawa koncepcja gry, a niekoniecznie poziom zaawansowania prac, czy wykonania graficznego. Wszystkich niezdecydowanych do startu, może przekona fakt, że konkurs jest skierowany do małych „studiów”. Natomiast rozbudowane projekty, czy dopieszczone graficznie tytuły, pozostawiono dużym twórcom, którzy i tak już swoje zestawy dawno zamówili. Szanse na wygrana są na prawde duże, a na pewno jest jeszcze miejsce dla gry, która wykorzystywałaby touchpad, wbudowany w kontroler.

Niecierpliwie czekamy na to, jakie tytuły przyniosą kolejne dni! :)

2 Komentarzy

  1. dybyt 30 grudnia 2012 at 18:38 - Reply

    sympatycznie to wygląda. cena urządzenia też nie odrzuca. lepszy stosunek jakości/ceny w stosunku do RPi, o!

Zostaw odpowiedź


× dziewięć = 36