Kilka godzin do premiery

Kilka godzin do premiery

Już za kilka godzin oficjalna premiera konsoli. Choć, co prawda, w wielu miejscach wszystkie pozycje zostały zarezerwowane na preordery (zresztą i tych zabrakło), dziś zacznie się ten dzień. Prawie rok po akcji w serwisie Kickstarter, już każdy będzie mógł kupić konsolę poprzez normalny kanał dystrybucji, a w niektórych krajach, nawet w setkach stacjonarnych sklepów. Zamieszanie widać też w cyfrowym świecie OUYA – twórcy zamieszczają nowe gry w sklepie, a te które już tam były, są obecnie aktualizowane. Również główny tytuł startowy „TowerFall” jest już na miejscu. Ciekawe, czy serwery OUYA zostały wzmocnione na ten dzień, ale to nie nasze zmartwienie. ;)

Warto przypomnieć najważniejsze osiągnięcia zespołu OUYA z całego roku prac:

  • Zebranie ponad 8 mln dolarów w serwisie Kickstarter (w tym najszybszy pierwszy milion w historii)
  • Zawiązanie ścisłej współpracy z firmą NVidia
  • Otrzymanie 15 milionów dolarów dofinansowania od inwestorów
  • Stworzenie ogromnej społeczności zainteresowanej konsolą. Co prawda, aktualnie liczącej kilkaset tysięcy, jednak w planach są miliony ;)
  • Przebicie się do świadomości graczy i stworzenie zupełnie nowej kategorii „mikrokonsol”

No i oczywiście stworzenie OUYA (konsoli i systemu) w niecały rok, choć jeszcze jest wiele do zrobienia. Teraz wszystko w rękach twórców gier – a na OUYA może nim zostać każdy!
Do zobaczenia niebawem wraz z garścią newsów, jak wygląda system w dniu premiery – a zmian widać już całkiem sporo…

1 Komentarz

  1. Annonith 25 czerwca 2013 at 07:44 - Reply

    A ja wciąż czekam na moją :/ Dzisiaj dopiero dostałem mejla z prośbą o uaktualnienie adresu :/ Szlag człowieka trafia jak wie że dostanie konsole później niż ludzie co kupili w sklepach (jeśli w ogóle) :/ Ale i tak nie mogę się doczekać :)

Zostaw odpowiedź


× 6 = trzydzieści