Gry niezależne na OUYA – cz.2

Gry niezależne na OUYA – cz.2

Przechodzimy do drugiej części artykułu, skierowanego głównie do przyszłych graczy. Twórcom, głowy zawracać nie będziemy, dopóki CREATE trwa (jeszcze 3 dni!). W dzisiejszym zestawieniu pięć kolejnych gier niezależnych (prawie ;) ) i krótko o nich:

1. Colorless (nazwa robocza)
Listę otwiera gra, która na pewno nie przejdzie bez echa podczas trwającego konkursu CREATE. Jeżeli jesteś fanem serii „Portal”, OUYA będzie miała tytuł wręcz idealny dla Ciebie. Co prawda zasady są zupełnie inne i nie otwieramy tu przejść, tylko „malujemy” ściany różnymi kolorami (gdzie każdy odpowiada za jakąś interakcję). Jednak budowa poziomów, czy same łamigłówki sugerują, że gry te mogą przypaść do gustu tym samym osobom. Produkcja ma dopiero cztery sześć dni, dlatego ciężko powiedzieć coś więcej o zasadach, jednak zarys koncepcji powinno przedstawić wideo poniżej:

Z ostatniej chwili, dzień 6 projektu:

2. SAGA Heroes
Gra z gatunku Action RPG, którego za wiele jeszcze na OUYA zobaczyć nie mogliśmy. Obecnie znajduje się w fazie pre-alfa (filmik poniżej), choć w niedługim czasie powinna pojawić się wczesna, grywalna wersja do testów. Przed twórcami jeszcze długa droga, jednak po wstępnym pokazie, na pewno wiele osób będzie niecierpliwie czekało na ten tytuł.

3. (2D) Zombie Platformer
Jednym z wyróżnień w CREATE, jest stworzenie gry dla kliku graczy do której chętnie powrócimy z przyjaciółmi. Zombie Platformer, mimo swojej prostoty, może okazać się strzałem w dziesiątkę dla tego segmentu. Zasady nie są skomplikowane i nie wymagają zbyt wiele od naszych szarych komórek. Jednak na co to komu w momencie, gdy do gry może zasiąść aż czterech graczy? Idealny tytuł na krótkie spotkania z konsolą w większym gronie.

A dla dwóch osób ciekawszą propozycją może okazać się gra poniżej:
4. Striker Soccer
Może nie do końca pokrywa się ona z koncepcją artykułu promującą głównie gry niezależne. Jednak w ostatnich dniach twórcom z UPlay online, udało się przeportować swoją produkcję na OUYA i grzechem byłoby nie wspomnieć o tym. ;) Jeżeli chodzi o obsługę pada i możliwości, na pewno daleko jej do serii PES, czy FIFA, jednak sądząc po opiniach, nie można jej zarzucić braku grywalności. Tytuł z przymrużeniem oka, może być dobrym przerywnikiem podczas wieczornej imprezy. Niecierpliwi mogą zagrać już dziś w wersję na Androida oraz iOS.

4. Politico
Na koniec prawdziwa gratka dla fanów serii Sim City i ogólnie gier ekonomicznych [Corle1 - pozdrawiamy! – dopisala redakcja ;) ]. Patrząc po popularności gry w komentarzach, wielkiego zainteresowania nie ma, jednak na pewno trafi w wąskie grono graczy, którzy do tej pory mogli odczuwać niedosyt. Zamiast tworzyć kolejną produkcję na podstawie sprawdzonych rozwiązań, wśród których przeciętny tytuł ginie w tłumie, obranie takiego kierunku może okazać się kluczem do sukcesu i tytuł zostanie zauważony. Według zapewnień autora, gra powinna być skończona pod koniec lutego, więc jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zobaczymy ją już w dniu premiery OUYA.

Zostaw odpowiedź


× dwa = 2