Garść ciekawostek o OUYA – czyli trochę o padzie i top 10 Amazonu

Garść ciekawostek o OUYA – czyli trochę o padzie i top 10 Amazonu

W ostatnim czasie sytuacja na rynku OUYA nabrała ogromnego rozpędu i z każdej strony dociera do nas od groma newsów. Jak na złość nasza ekipa miała sporo pracy na głowie (w tym także związanej z OUYA), dlatego dziś postaram się nadrobić zaległości i w dużym skrócie przedstawić najciekawsze informacje ostatnich dni.

1. Czemu zawdzięczamy wzrost ceny pad`a OUYA?
Wraz z publikacją nowej oferty zamówień w pre-orderze, duże zamieszanie wywołał wzrost ceny kontrolera konsoli (który teraz jest droższy niż sama „kostka”). Taka sytuacja jest podyktowana przede wszystkim dwoma faktami. Pierwszy to użycie lepszych materiałów do jego wykonania w stosunku do pierwotnych założeń, na myśli mam tu głównie touchpad, który podobno może pochwalić się precyzją działania znaną z iphonów (choć w tym miejscu szkoda, że prócz precyzji nie postarano się o multi-touch). Drugi jest również związany z tym elementem. Pad dla OUYA, jako jeden z nielicznych dostępnych na rynku, zawiera panel dotykowy. W połączeniu z pad-ouya-nowyzapowiedzianą wysoką jakością wykonania praktycznie pozostaje bez konkurencji. Chyba nie trzeba mówić, że zastosowany w nim moduł Bluetooth, pozwoli nam połączyć się nie tylko z OUYA, przez co twórcy spodziewają się, że kontroler może spotkać się z dużym zainteresowaniem w sprzedaży również bez konsoli.

2. OUYA działa z kontrolerami Xbox 360, PS3 oraz Wii i nie tylko…
Jak donosi serwis pocket-lint nowa konsola z Androidem została przetestowana już pod kątem współpracy z innymi kontrolerami niż dedykowany. Co dziwne na tej liście znalazł się również pad od Xbox`a 360. Pozostałe przetestowane kontrolery to: Sony DualShock, Logitech G25, WiiRemote, pad OnLive oraz bezprzewodowa klawiatura Apple. Konsola również bardzo dobrze radzi sobie z różnymi urządzeniami sterującymi działającymi na złączu USB. Oczywiście nie wszystkie mogą łączyć się od razu bez dodatkowej konfiguracji. Ostatecznie autorzy testu twierdzą, że nie ma obaw o szukanie alternatywy dla oryginalnego pada. Ponieważ ten jest bardzo dobrze wyważony i wygodnie leży w dłoniach.

xbmc-logo3. 720p/1080p „bez zająknięcia” dla MKV, AVI i MP4
W tym samym artykule, gdzie autorzy rozpisują się na temat padów, została napomniana informacja o teście płynności video dla formatów takich jak MKV, AVI, MP4. W rozdzielczości FullHD (1080p), żaden z nich nie był problemem dla konsoli, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem konsoli jako centrum multimedialne. W testach, również bez kłopotów, konsola radziła sobie z materiałami przesyłanymi po sieci LAN czy WiFi. Jedynie pamięć USB wymaga jeszcze dodatkowych sterowników, co powinno zostać dopracowane do czasu premiery konsoli.

4. OUYA w top 10 sprzedaży Amazonu?
amazon-logo-2Premiera przedsprzedaży OUYA w wielkich sklepach okazała się dużym sukcesem. Kto bacznie obserwował pierwsze dni życia konsoli na amerykańskim Amazonie, mógł kibicować jej szybkiego zdobywania wysokich pozycji list sprzedaży. Konsola w swoim szczycie osiągnęła 6 pozycję najchętniej kupowanego produktu w kategorii gry i utrzymała się w pierwszej dziesiątce przez kolejne 2 dni. Aktualnie po tygodniu spadła do top30, co nadal jest bardzo dobrym wynikiem. Wzrosty i upadki w tym zestawieniu można śledzić pod adresem: Amazon. Zestawienie jest odświeżane co godzinę i bazuje na aktualnej sprzedaży produktu. Trzeba przyznać, że popularność konsoli już teraz przerasta najśmielsze oczekiwania, a po ostatnich zapowiedziach, może być tylko lepiej.

[ź 1] blogs.wsj.com
[ź 2, 3] Pocket+lint
[ź 4] Amazon

Zostaw odpowiedź


9 − dziewięć =