GameStick zawieszony na Kickstarterze (aktualizacja)

GameStick zawieszony na Kickstarterze (aktualizacja)

Mimo, że projekt nie dotyczy bezpośrednio konsoli OUYA, myślę że wielu może zainteresować zawieszenie akcji konsoli GameStick na Kickstarterze. Powodem całego zamieszania jest naruszenie praw autorskich. Podejrzliwi mogą doszukiwać się problemów w podobieństwie urządzenia do innych tego typu rozwiązań lub konstrukcji samego pada. Na szczęście, według otrzymanej wiadomości od autorów projektów, problem wynika jedynie z wyświetlanego filmu promocyjnego na stronie Kickstartera. W prezentacji mogliśmy zobaczyć kilka gier uruchomionych  za pomocą tego urządzenia, producentowi jednej z nich widocznie taka reklama nie spodobała się.

Twórcy „patyka” mają 30 dni na wyjaśnienie całej sytuacji. W tym czasie akcja może zostać przywrócona, bez konieczności przeprowadzania jej od nowa. Jak napisali w oficjalnym oświadczeniu, postarają się dokonać tego jak najszybciej, poprzez edycję oryginalnego filmu. Prawdopodobnie w międzyczasie powita nas jedynie grafika samego urządzenia, tak aby przywrócić akcję możliwie szybko do życia.

Poniżej wiadomość od autorów:
gamestick_wiadomosc_ouya_pl

Update (21:20): Od kilkunastu minut, akcja znów jest dostępna. Ciekawe, czy ostatecznie, autorzy projektu na całym zamieszaniu więcej stracą, czy zyskają. :)

Zostaw odpowiedź


− jeden = 1