Fakty i mity

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2012r.
Dyskusja na forum w temacie: Fakty i Mity o OUYA

Mity:
1. „OUYA to konsola do uruchamiania gier z komórek/tabletów na TV”
Nie do końca jest to mit. Jednak zadanie to tak często powtarza się w komentarzach, że wiele osób może dojść do wniosku, że konsola posłuży tylko do tego. W praktyce, gry znane z urządzeń przenośnych, będą stanowiły minimalny zakres tego co OUYA zaoferuje.

Głównym motorem napędowym konsoli będą gry i aplikacje pisane specjalnie pod nią. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim pozwoli developerom skupić się na jednej konfiguracji sprzętowej, wyciągając z niej siódme poty. Ograniczenie produkcji tylko do OUYA umożliwi również w pełni wykorzystanie pada konsoli oraz możliwość gry do 4 graczy przy jednym telewizorze. Prócz tego, już w tej chwili ogłoszono współpracę z twórcami największych aplikacji multimedialnych (np. XBMC, TuneIn), co zamieni konsolę również w domowe centrum multimedialne. Jeżeli jeszcze mało, współpraca z OnLive umożliwi tani dostęp do najbardziej znanych tytułów gier (również premierowych) w wysokiej jakości. Ostatecznie, będzie to idealne urządzenie dla ludzi uwielbiających własne modyfikacje systemu – skype, ftp, torrenty, Linux – zero problemu.

Tak więc podsumowując, odpalimy Angry Birds* na OUYA, ale będzie to prawdopodobnie ostatnia gra jaką zainstalujemy, bo konsola jest stworzona do czegoś zupełnie innego.

Fakty:
1. „Usługa OnLive – tylko dla USA i UK”
W dużej części jest to racja, problem jest nie o tyle połączenie z usługą, bo w Internecie można znaleźć sposoby na ominiecie tego problemu. Niestety już rozwiązania na opóźnienie związane z odległością między serwerem jest trudniejsze, a te podobno jest u nas odczuwalne. Jednak jest duże światło nadziei – już niedługo OnLive zagości w Belgii, jeżeli się uda podłączyć do ich serwerów, problem z pingiem powinien zostać zmniejszony. Jest również prawdopodobne, że zapoczątkuje to rozwój usługi w kierunku kolejnych państw Unii.

*Wybraliśmy ten tytuł ze względu na częste czepianie się go w komentarzach o OUYA :P