Emulator Nintendo 64 na OUYA

Emulator Nintendo 64 na OUYA

Ostatnio ekipa OUYA serwuje dużo wiadomości dla deweloperów, więc przyszli gracze mogli poczuć się trochę zepchnięci na dalszy plan. Bez obaw, sytuacja zmieni się już niebawem, a kto szuka, to już teraz może znaleźć wiele smakowitych informacji wśród przyszłych twórców. Jedną z nich jest akcja na Kickstarterze dotycząca emulatora Nintendo 64 (Mupen64Plus) dla OUYA. Co więcej, już w pełni sfinansowana! Choć autor nie ukrywa, że kolejne datki na pewno się nie zmarnują i pozwolą na jeszcze lepszy rozwój projektu.

Jeżeli wszystko uda się zgodnie z planem, emulator będziemy mogli zainstalować na naszych konsolach już w kwietniu przyszłego roku. Jak sam autor zaznacza, jedynym ryzykiem dla projektu, mogłaby być polityka OUYA, która nie pozwoliłaby na instalację emulatorów urządzeń wiodących producentów. Choć na chwilę obecną nic tego nie zapowiada.

Oczywiście, emulator (podobnie jak w wersji na Androida) ma pozostać darmowy dla użytkowników. Jeżeli planujesz wesprzeć autora projektu, masz na to jeszcze 8 dni. Wśród nagród wirtualnych (jak informacje o postępach, dostęp do wersji beta, zapisanie się na listę darczyńców, czy wpływ na to, jakie gry powinny być zoptymalizowane w pierwszej kolejności itd.), prawdziwy maniak N64 zauważy opcję za 99 USD. Czyli dodatkowy specjalny pad dla OUYA (USB), który jeszcze bardziej przybliży gracza do zabawy z dawnych lat.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę projektu: http://www.kickstarter.com/projects/1114140022/mupen64plus-ouya-nintendo-64-emulator

2 Komentarzy

  1. Broken Fang 29 grudnia 2012 at 01:30 - Reply

    Wszystko fajnie, ale jak to jest z grami i prawami autorskimi, sam jestem fanem wielkiego N i doskonale wiem jak zazdrośnie strzeżą swoich gier, to jest wiem, że same emulatory nie mają nic wspólnego z piractwem, ale romy to już inna historia, więc tu się pojawia moje pytanie, czy pojawią się jakieś gry pod ten zmulec i czy wszytko będzie prawnie dozwolone, czy OUYA okaże się nowoczesnym Pegasusem będącym klonem starszych konsol.

  2. OUYA Polska 29 grudnia 2012 at 20:26 - Reply

    Jak sam autor emulatora zaznacza, istnieje ryzyko, że program nie przejdzie przez politykę OUYA, dlatego też trudno powiedzieć jak będzie wyglądała ostatecznie sytuacja z nim.
    Na chwilę obecną wszyscy podchodzą do samej konsoli jak do systemu Android, gdzie takie oprogramowanie ma się dobrze. Jak to będzie wyglądało ostatecznie, podobnie jak z wieloma innymi sprawami, przyjdzie nam zobaczyć dopiero po premierze.
    Mimo wszystko, stare gry na OUYA to tylko ciekawy dodatek (dla starszych graczy?) i główna siła tej konsoli będzie w dedykowanych dla niej tytułach jak również dodatkowym oprogramowaniu (OnLive, XBMC itp.).

Zostaw odpowiedź


× dwa = 16