5 tytułów z konkursu CREATE, dedykowanych dla OUYA – gry cz.3

5 tytułów z konkursu CREATE, dedykowanych dla OUYA – gry cz.3

Konkurs CREATE zakończył się już 4 dni temu. Nie znamy jeszcze wszystkich produkcji, ani ostatecznych werdyktów. Jednak twórcy wielu gier, gdy mogli odetchnąć już z ulgą, postanowili pochwalić się swoimi projektami. W związku z czym, mamy kolejną porcję zapowiedzi gier i prawdopodobnie nie ostatnią. ;) Dziś pod ostrzał bierzemy produkcje dedykowane w pierwszej kolejności OUYA (choć pewnie pojawią się również na innych platformach).

Strange Happenings on Murder Island
Na początek gra, co do której mamy wielkie nadzieje na porządną produkcje w stylu retro, z nietypową fabułą i rozgrywką. Jak wykorzystają ten potencjał twórcy? Zobaczymy, jednak bez względu na to, chętnie poznamy ten tytuł w akcji. :) Uwaga, sceny mogą być lekko brutalne.

SUPER ROBOT SPACE FIGHT!
Kolejny pomysł na ciekawą rozrywkę dla kilku graczy. Zasady są proste, trzeba unicestwić przeciwnika (innego gracza), jednak będą nam w tym przeszkadzać (jak i pomagać) różnego rodzaju powerup`y czy dziesiątki małych droidów. Mimo prostoty tej gry, trudno ją w skrócie opisać, to trzeba zobaczyć. Co ciekawe, na jej realizację, autorzy potrzebowali 11 dni, więc na pewno jeszcze nie zawiera wszystkich pomysłów na urozmaicenie rozrywki.

Piggyback Dungeon Ryder
Grafika, zachwyci fanów Minecrafta, choć sama rozgrywka ogranicza się do przygód z bronią w ręku. Gra ze względu na swój specyficzny klimat, powinna znaleźć wielu zwolenników.

Mech Squad
Większość graczy starej daty, prawdopodobnie pamięta czasy wielkiej popularności (niestety krótkiej) gier tego typu, choć ostatnio gatunek pomału się odradza. Jednak do pełni klimatu, trzeba byłoby wymienić pada na joystick. Mimo wszystko, chętnie zasiądziemy jeszcze nie jeden raz za sterami „mecha”.

Big and Small
Ostatnie miejsce w dzisiejszym zestawieniu znalazła gra logiczna, która fanom gatunku powinna skojarzyć się z tytułem „Thomas Was Alone” [swoją drogą, doskonała gra! – dop. Corle1]. I choć póki co, daleko jej do pierwowzoru, chętnie zobaczymy efekt końcowy.

Warto wspomnieć, że większość tych gier została stworzona w przeciągu (około) 10 dni trwania konkursu CREATE, więc graficznie i grywalnie są dopiero na początku swojej długiej drogi do finalnego produktu. Niektórych, być może, niestety nie zobaczymy. Mamy nadzieję jednak, że przedstawiane filmy, pokazują, jak wielkie możliwości drzemią w głowach niezależnych twórców. Wśród setek pomysłów, na pewno znajdzie się część takich, które pokocha świat i nie pozostaną bez wpływu na wysokobudżetowe tytuły.

Zostaw odpowiedź


pięć × = 10