15 milionów dolarów dla OUYA

15 milionów dolarów dla OUYA

Jeżeli ponad 8 milionów zebranych na Kickstarterze, robiło ogromne wrażenie, to co można powiedzieć o kwocie prawie dwa razy większej? 15 000 000 USD - tyle otrzymała OUYA od nowych inwestorów. Wśród nich znaleźli się: Kleiner Perkins Caufield & Byers (odpowiedzialni również za wsparcie Electronic Arts), Mayfield Fund, NVIDIA, Shasta Ventures i Occam Partners.

Dzięki takiemu zastrzykowi gotówki możliwe jest uruchomienie dodatkowych linii produkcyjnych. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nieoficjalnie wiemy, że popyt na konsolę w sklepowych pre-orderach mocno przekroczył oczekiwania twórców. Pieniądze te zostaną również przekazane na wsparcie deweloperów odpowiadających za innowacyjne gry i exclusive dla OUYA.

Premiera i poślizg
Mimo zwiększenia produkcji, aby zapewnić możliwość bezproblemowego zakupu konsoli w dniu premiery, ta musiała zostać przesunięta na 25 czerwca. Jednocześnie data wysyłek zamówień z Kickstartera oraz wczesnych pre-orderów nie zmienia się. Wszyscy powinni otrzymać co najmniej numer przesyłki kurierskiej do końca maja.

3 Komentarzy

  1. Annonith 10 maja 2013 at 12:10 - Reply

    Ehhh… Mam nadzieję że z „późniejszymi” preorderami wyrobią się przed 25 :/ Ileż można czekać…

  2. Krypii 11 maja 2013 at 12:05 - Reply

    Też czekam :) … zależy mi na XBMC :) by dało się zainstalować.

  3. Maniek 22 lipca 2013 at 18:39 - Reply

    Nieźle.

Zostaw odpowiedź


+ 2 = trzy